17 lutego 2020 09:14 | Aktualności

Gminny Konkurs o zawodach " Wszyscy dla wszystkich"

13 lutego w SP im. ks. Jerzego Popiełuszki w Borzymach odbył się Gminny Konkurs wiedzy
o zawodach dla przedszkoli pn.: "Wszyscy dla wszystkich". W rozgrywkach konkursowych wzięły  udział 4 drużyny z czterech szkół: SP w Pisanicy, SP w Kalinowie, SP w Sypitkach i SP w Borzymach. Celem konkursu było zapoznanie dzieci z wybranymi zawodami i ich atrybutami oraz pobudzenie i rozwijanie ich zainteresowań.

Dzieci z oddziału przedszkolnego z SP w Borzymach pod kierunkiem pani Elżbiety Pawłowskiej, przygotowały inscenizację wiersza Juliana Tuwima : "Wszyscy dla wszystkich" oraz pokaz mody wybranych zawodów.

Konkurs składał się z 5 konkurencji: zagadki, sprawność, dotyk, konkurencja grupowa- puzzle, znajdź parę. Dzieci w wieku od 4 do 6 lat odgadywały zagadki, obierały jajka jak kucharze, malowały ściany jak malarze, pokonywały tor przeszkód z tacą jak kelnerzy, nawlekali igłę jak krawcowe, przykręcali śrubki jak mechanicy. Wiele emocji wywołała konkurencja dotyk w której dzieci musiały odgadnąć bez użycia wzroku co za przedmiot jest w pudle i w jakim zawodzie jest wykorzystywany. Podczas spontanicznej zabawy, powstało wiele nowych słów i nazw zawodów, dzieci świetnie się bawiły. Na potrzeby konkursu została przygotowana dekoracja z rekwizytów kojarzących się z zawodami. Dekorację zdobiły piękne obrazki przedstawiające ludzi różnych zawodów namalowane przez panią  A. Bieńkowską. Została też przygotowana przez panią E. Grzybowską biblioteczka z książkami dla najmłodszych, promująca różne zawody.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie, przewodniczący komisji –p. Andrzej Bezdziecki, sekretarz- p. Renata Baturo, członkowie-p. Aneta Wiśniewska, p. Aldona  Runge, p. Leszek Zyskowski.

Komisja przyznała miejsca poszczególnym szkołom. Różnica punktów między szkołami była minimalna. Pierwsze miejsce zajęła SP w Sypitkach, drugie- SP w Kalinowie i SP Pisanica i trzecie - SP Borzymy.  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz smycze ufundowane przez Firmę DHL terminal w Ełku. Każda szkoła dostała zestaw gier planszowych sfinansowanych przez Wójta Gminy Kalinowo – Andrzeja Bezdzieckiego.

Na zakończenie uroczystości odbył się poczęstunek przygotowany przez rodziców dzieci z oddziału przedszkolnego w SP  Borzymy. Serdecznie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w realizację konkursu " Wszyscy dla wszystkich".

E. Pawłowska