27 listopada 2019 08:53 | Aktualności

„ Na dobranoc-dobry wieczór, miś pluszowy śpiewa Wam”

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija. Światowy Dzień Pluszowego . Tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego ulubionego przyjaciela „Pluszowego Misia”, który towarzyszył im przez cały dzień.

Przedszkolaki na początku wysłuchały krótkiej historii powstania tego święta, następnie wspólnie ze swoimi maskotkami wesoło bawiły się przy muzyce, odśpiewały „Sto lat” dla Misiów. Do wspólnych obchodów dołączyły dziewczynki z samorządu z klasy VIII, które poprowadziły konkursy i zabawy taneczne z Misiem. Dzieci uczestniczyły w takich konkurencjach jak zbieranie misiowych przysmaków w kuchennych rękawicach, rysowanie misia z zamkniętymi oczami oraz jedzenie miodu na czas. Nie zabrakło również wspólnego tańca do piosenki : „Jadą, jadą misie”. Ponadto przedszkolaki ozdabiały misiowe pierniczki, oraz przygotowały słodkiego misia z wafla, nutelli i bananów. Honorowym gościem imprezy był miś Gabryś – nasza przedszkolna maskotka programu czytelniczego- „Mały miś w świecie wielkiej literatury”.

Dużo satysfakcji sprawiło dzieciom wspólne szycie z rodzicami-maskotki pluszowego misia.  Powstały cudowne, niepowtarzalne zabawki. Zwieńczeniem imprezy były konkursy dla rodziców i przybyłych gości. Dorośli musieli nakarmić dzieci plastrami miodu ( plastry banana). Utrudnienie polegało na tym, że dorośli mieli zawiązane oczy. Kolejna konkurencja polegała na zbieraniu kredek rękawicą kuchenną, co wcale nie było takie łatwe. Wszystkim uczestnikom konkursów serdecznie gratulujemy.

Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Dzieciom rozdano pamiątkowe dyplomy przyjaciół Misia i zrobiono wspólne zdjęcie.

Obchody Święta Pluszowego Misia w przedszkolu przygotowały: Elżbieta Pawłowska i Iwona Wawiórko.