07 stycznia 2020 15:25 | Aktualności

Jasełka 2019

Dnia 20 grudnia 2019r., odbyły się w naszej szkole Jasełka Bożonarodzeniowe pt.  „ Wielkie rzeczy uczynił mi…” Jasełka przygotowane zostały przez uczniów kl. II – III pod opieką p. Adama Banachowskiego. Oprawą muzyczną zajęły się uczennice kl. VIII (M. Kulik, W. Korzun, J. Korzun,  Z. Karwowska). O wyznaczonej godzinie wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami zebrali się w auli szkolnej. Przedstawienie jasełkowe wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój, śpiew kolęd i pastorałek uświadomił wszystkim i przypomniał, że Święta Bożego Narodzenia są już blisko. Na zakończenie głos zabrał Pan Dyrektor, który podziękował uczniom za przygotowanie występu jasełkowego oraz złożył wszystkim zebranym życzenia świąteczne. Po życzeniach, uczennica kl. VIII Milena Kulik odczytała fragment Pisma Świętego z Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Pana Jezusa (Łk 2,1-14), po czym p. Adam Banachowski poprowadził dalszą cześć modlitwy spotkania opłatkowego. Po modlitwie nadszedł czas na składanie życzeń i łamanie się opłatkiem.

Adam Banachowski